خربزه ها از نظر اندازه، شکل، سطح و رنگ و طعم گوشت بسیار متفاوت هستند. وزن آنها معمولاً بین 1تا 4 کیلوگرم است. طالبی ها و خربزه های رسیده وقتی آماده برداشت باشند، بوی میوه ای شیرین از آن خارج میشود.

گیاهان خربزه مستعد ابتلا به بیماری های مختلفی از جمله سفید سطحی هستند، هرچند برخی از ارقام نسبت به بقیه مقاوم هستند. در انتهای مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

خربزه نارس به صورت تازه در سالاد، پخته شده در سوپ، خورشت، سرخ کرده یا ترشی استفاده می شود. خربزه یا ملون رسیده را به عنوان میوه، دسر یا به صورت کنسروی تازه مصرف می کنند یا برای شربت و مربا استفاده می کنند. دانه های خربزه منبع غذایی روغن نباتی و پروتئینی اشباع نشده هستند و ممکن است کمی بو داده و مانند آجیل خورده شوند.

شما می توانید خربزه بذر را پیوند کنید یا مستقیم هدایت کنید.
برای بهترین عملکرد، خربزه را در مکانهای گرم و آفتابی با خاکهای حاصلخیز و زهکشی شده بکارید.
بذر خربزه را 1 هفته تا 10 روز قبل از آخرین تاریخ سرما زدگی بهار بکارید.

آماده شدن برای کاشت بذر ملون

برای تعیین pH خاک خود را آزمایش کنید. خربزه در خاک های لومی شنی (خاکی که از شن و خاک رس و سیلک و . تشکیل شده است) با زهکشی خوب و با PH بین 6.0 تا 6.5 رشد می کند. خاکهایی با pH کمتر از 6.0 گیاهانی با شاخ و برگ زرد تولید می کنند که میوه کمی یا بدون میوه خواهند شد.شما می توانید با افزودن کود یا کمپوست خوب پوسیده در بهار یا پاییز خاک خود را اصلاح کنید. از کود بی کیفیت استفاده نکنید زیرا ممکن است حاوی باکتری های مضر باشد و مشکلات علف های هرز را افزایش دهد.

بهترین نوع بذر خیار!

آموزش کاشت بذر هندوانه

راهنمای کاشت بذر خربزه

خربزه ,های ,بذر ,خاک ,استفاده ,میوه ,می کنند ,ممکن است ,6 0 ,بذر خربزه ,شما می

مشخصات

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

پروژه گروه آلفا nv nicestar55 kiamsnag94 کارهای در زمستان tehtour Rosina's notes drnaseriorthodontist maedehchati فایل اکی مرجع فروش و خرید انواع پایان نامه ، تحقیق ، مقاله ، پروژه ، ترجمه ، پاورپوینت ، انواع طرح های کسب و کار و ...